Biografie

Biografie

Jmenuji se Lucie Chlumská a narodila jsem se 4. 9. 1982 v Brně. Již od útlého dětství jsem měla kladný vztah k divadlu a hudbě díky své matce Zdeňce Chlumské, která vystudovala Janáčkovu akademii múzických umění v Brně (dále jen JAMU). Poté nastoupila do Městského divadla Brno (dříve Divadlo Bratří Mrštíků) jako herečka s povinností nápovědy, kde působí dodnes. Můj otec Vladimír Chlumský pracuje jako soukromý zubní laborant a sestra Jana studuje VUT Brno obor spotřební chemie.

Od pěti let jsem začala zpívat v dětském sboru pod vedením pana Františka Pospíšila a od desíti let pak ve sboru KANTILÉNA (sbor dětí a mládeže při Státní filharmonii Brno - vede Ivan Sedláček). Na základní, poté i na střední škole (Střední odborná škola knihovnických a informačních systémů a služeb) jsem se téměř každý rok úspěšně účastnila recitačních soutěží. Také jsem navštevovala několik roků dramatický kroužek, různé taneční kurzy a hrála jsem na zobcovou flétnu. Mým dlouholetým snem bylo dostat se na JAMU, což se mi splnilo (již ve 3. ročníku střední školy, tudíž jsem si zároveň s prvním rokem studia na JAMU musela dodělat maturitu na střední škole). Studovala jsem obor Muzikálové herectví (vedoucí ateliéru Jana Janěková). Po celé čtyři roky studia na JAMU jsem navštěvovala předměty jako jsou: herectví, improvizace, sólový a ansámblový zpěv, jazzový tanec, moderní tanec, klasický tanec, step, šerm, akrobacii...+ teoretické předměty. V září 2005 jsem úspěšně dokončila studium a získala jsem tak titul MgA. (Magistra umění).

Po dobu osmi let strávených ve sboru Kantiléna jsem účinkovala v několika operách v Janáčkově divadle v Brně (Turandot, Jakobín, Carmen). Od svých pěti let spolupracuji s Městským divadlem v Brně, kde jsem se až dodnes podílela na několika inscenacích (Lucerna, Romeo a Julie, Naši furianti, Kean IV. ,Hair , Král Jindřich VIII., Bouře , Máj , Kdyby tisíc klarinetů, Mozart). Při studiu na JAMU jsem rok zpívala v nočním klubu Balvenie v brněnském hotelu Voroněž. V červnu 2004 jsem získala Cenu novinářů a 2.místo v prestižní pěvecké soutěži Zlíntalent.

Nyní působím jako herečka na volné noze (Divadlo Na Fidlovačce, Divadlo Semafor, divadlo J. K. Tyla v Plzni, divadlo Karlín, Městské divadlo Brno, divadlo Radost Brno). Od roku 2006  do roku 2010 jsem každoročně absolvovala krátké turné s muzikálem Hair (režie Georg Malvius, produkce Městské divadlo Brno a agentura Arena Theatre Xanten, později ve Švédské produkci), ve kterém účinkovalo 12 národností.  Za svůj dosavadní herecký život jsem se stihla seznámit i s kamerou. První televizní role mě potkala při studiu na JAMU, to jsem ztvárnila Dorku Paroulkovou v seriálu Četnické humoresky. Později jsem si zahrála epizodní roli Eriky Holečkové v seriálu Ordinace v Růžové zahradě (režie Ján Sebechlebský). V létě 2007 jsem natáčela film Velkofilm (režie Pavel Jandourek) - role Petruška. Jako laborantka Jiíťa se ukážu i v seriálu Strážce duší (režie Roman Motyčka, Pavel Jandourek).
více viz Projekty